logo

Заслужен распуст на "Селтерсу"

Заслужен распуст на "Селтерсу"Утакмицама 15. кола јуче је завршен јесењи део надметања у Српској лиги. "Београд". Од 16 екипа који су почели трку са различитим амбицијама, сва три наша представника Шумадија, Младеновац и Ковачевац могу мирно да оду на зимски распуст. Гледајући ток првог дела првенства, можда највише разлога за задовољство имају у ОФК Младеновацу. После доброг старта, добре игре и добрих резултата наишао је период од пет утакмица без победе, а екипа је почела да пада на табели. Многи су тада већ отписали Младеновац и ставили га у групу "дављеника" који ће се борити за опстанак, међутим када је било најпотребније момци са "Селтерса" показали су да имају срца и у три последње утакмице покупили максималних девет бодова.

ЖЕЛЕЗНИЧАР - ОФК МЛАДЕНОВАЦ (0 : 1) 0 : 2 − Уочи утакмице са последње пласираним Железничаром, у табору Младеновчана су врло добро знали да је најтеже играти против оних који немају шта да изгубе. У лиги где је највећи број екипа изједначен по квалитету и броју бодова, тренутно место на табели не мора много да говори о противнику. Већ од првог минута јучерашње утакмице, играчи Железничара дочекали су Младеновачане "на нож". Тако је већ у 12. минуту после несигурне интервенције одбране гостију до лопте дошао нападач Железничара, Павловић и са ивице шеснаестерца шутирао изнад Прековићевог гола. Младеновац је имао теренску иницијативу и у 21. минуту дошао до вођства. Брза контра, лопта долази до хитрог Андрића који не успева да савлада голмана, али зато Вукмировић шаље одбијену лопту у мрежу. Домаћи рекламирају офсајд, а после жестоке расправе са делегатом тренер Железничара, Саша Мићовић искључен је са утакмице. Пред крај полувремна домаћи су могли да изједначе али Лазић је на срећу тукао поред стативе. У наставку Железничар није имао снаге за преокрет, а тачку на јучерашњу утакмицу ставио је Пантић поготком у 70. минуту за коначних 0 : 2.

СОПОТ - КОВАЧЕВАЦ (1 : 0) 3 : 0 − Комшије са друге стране Космаја јуче су надиграли Ковачевац и заслужено победили. После низа акција домаћи долазе до предности у 30. минуту, Луковић је заобишао голмана Ковачевца и послао лопту у небрањену мрежу. У 53. минуту пенал за домаће , а шут Терзића са 11 метара голман Лукић брани. Ипак, пет минута касније после гужве у петерцу Сопот повећава предност. Убедљиву победу Сопота обезбедио је резервиста Ђуришковић који је у 76. минуту шутем искоса матирао Лукића.

ШУМАДИЈА - ПАЛИЛУЛАЦ (2: 0) 4 : 0 − Шампион јесењег дела Јагњилска Шумадија заслужено је победила госте са Палилуле. Од првог минута није било сумње да ће три бода остати у Јагњилу. Две прилике за домаће, а онда је у 29. минуту госте начео Игњатовић. Два минута касније резултат дуплира Тутуновић који у финишу првог полувремена погађа и стативу. Других 45. минута протекли су у доминацији домаћих, а за убедљиву победу побринули су се Миливојевић у 76. и Симић у 90. минуту.

РЕЗУЛТАТИ 15. КОЛА СРПСКЕ ЛИГЕ БЕОГРАД 09/10.

Хајдук - Срем (1:2)
БАСК - Синђелић (2:1)
Вождовац - Графичар (1:1)
Дорћол - Ресник (3:1)
Железничар - Младеновац (0:2)
Сопот - Ковачевац (3:0)
Раднички (О) - Београд (3:0)
Шумадија - Палилулац (4:0)