logo

Спорт

Освета "вуковима"

Пред око 200 гледалаца у другом колу "Лав Купа ФС Србије" на територији Фудбалског савеза Београда, ОФК Младеновац је јуче победио Сопот, и тако се "осветио" за недавни лигашки пораз док је Шумадија из Јагњила рутински декласирала екипу Трудбеника.

СОПОТ – МЛАДЕНОВАЦ 1 : 2 (0 : 1) – Младеновчани су повели у 36. минуту. На центаршут Антића спретно реагује Смајилагић и главом шаље лопту иза леђа голамана Сопота, Ђорђевића. До краја првог полувремена домаћи су могли да стигну до изједначења али Тутуновић шутира право у голмана. На почетку другог полувремена Сопоћани крећу агресивније те се Шевић нашао у одличној прилици за гол. Изашао је сам пред голамана Младеновчана, али је Нићифоровић одлично реаговао и оправдано понео епитет најбољег појединца на јучерашњем мечу. У 64. минуту резервиста ОФК Младеновца Благојевић користи грешку одбране и са десетак метара рутински погађа мрежу Сопота. Како је лопта кренула са центра "вукови" су постигли погодак и смањили предност гостију. У 65. минуту Матејић погађа пречку, а на одбијену лопту натрчава Даниловић и постиже гол.

ТРУДБЕНИК – ШУМАДИЈА 0 : 6 (0 : 3) – Мрежу Трудбеника начео је Цветковић већ у 9. минуту, а у наставку меча и убедљиве победе Јагњилаца придружили су му се Игњатовић у 20, Живановић у 38, Николић у 63. и Петровић са два гола у 74. и 86. минуту.