Спорт

Кренуло !

Објављено у Спорт.

Кренуло !После убедљиве победе у прошлом колу над Београдом, ОФК Младеновац се јуче вратио са бодом из Крњаче са гостовања екипи Палилуца, директног конкурента за опстанак у Српској лиги. Прилика за три бода после чега би многе ствари могле бити јасније је већ у суботу када на "Селтерс" стижу комшије из Сопота.

ПАЛИЛУЛАЦ – ОФК МЛАДЕНОВАЦ 1 : 1 ( 1: 0 ) . Младеновац је јуче одолео нападима Палилулца пре свега захваљујући одличним одбранама голамана Дарка Младеновића. Већ у 20. минуту чувар мреже са "Селтерса" одлично брани ударац из близине Добрића, а затим и Вранића. Јуриш на сва три бода, и доминацију на терену Палилулци крунишу у 35. минуту. После гужве у шеснаестерцу штопер Ковачевић из близне матира немоћног Младеновића. У завршници утакмице Мировић изиграва одбрану домаћих, истрчава на брисан простор али га стиже бек Марковић и "коси" на 30 метара од гола, а арбитар досуђује слободан урадац. Играо се 89. минут, лопту је наместио Арсић који је шаље у казнени простор. Стефан Гетош високо скаче и главом закуцава лопту под пречку голмана Палилулца.

БЕОГРАД – ШУМАДИЈА 3 : 1 ( 0:0 ) . Одличан центаршут искористио је Влајић који домаће доводи у вођство у 49. минуту. Шумадија изједначава већ у следећем нападу преко Гавриловић. Домаћи стижу до нове предности у 65. минуту, после корнера гол постиже Кантара. Уследила је иста ситуација, корнер у поље Јагњилаца, а овај пут стрелац је Тепавчевић.