Прваци из ОШ „Свети Сава“ и другаци из ОШ „Живомир Савковић“ путују на регионално такмичење „Пажљивкова смотра“
У организацији Агенције за безбедност саобраћаја Републике Србије и Градске општине Младеновац, одржано је општинско такмичење у оквиру популарне едукативне акције „Пажљивкова смотра“.
На овом такмичењу, које за циљ има подизање свести о безбедности деце у саобраћају кроз игру и квизове знања, учествовали су ученици првог и другог разреда свих основних школа са територије општине Младеновац. Најмлађи су показали завидно знање о саобраћајним правилима, а најбољи међу њима обезбедили су пласман у наредну фазу такмичења.
Победници по категоријама
• I разред: Прво место освојила је екипа ОШ „Свети Сава“.🥇🏫
• II разред: Тријумфовала је екипа ОШ „Живомир Савковић“ из Ковачевца.
Ове две првопласиране екипе представљаће општину Младеновац на предстојећем регионалном такмичењу, где ће одмерити снаге са вршњацима из других градова и општина.Поред пласмана у виши ранг такмичења, победничке екипе су освојиле и вредне награде, поклон Градске општине Младеновац, које ће им служити као подстрек за даље учење.
„Пажљивкова смотра“ је дугогодишњи пројекат који успешно спроводи Агенција за безбедност саобраћаја Републике Србије. Кроз овај вид едукације, деца на забаван и интерактиван начин уче како да се безбедно понашају као пешаци, путници у аутомобилу или на бициклу, стварајући од малих ногу добре навике које живот значе.
Честитамо победницима, свим учесницима и њиховим учитељима на показаном знању, а нашим представницима желимо много среће и успеха на регионалном такмичењу!
- Датум креирања: .



