logo

Спорт

Коначно победа !

Коначно победа !После пет везаних пораза ОФК Младеновац је у суботу коначно успео да савлада противника. У општинском дербију побеђен је Ковачевац са 2 : 0, а екипа градског српсколигаша уписала је прва три бода у наставку сезоне. Иако ова победа није битније променила стање на табели, на психолошком плану би могла да има значаја за Младеновчане. Да ли ће тако и бити видећемо у наредном колу када плави гостују екипи Срема. Што се тиче врха табеле, Јагњилци и Обреновчани су се одавно одвојили од остатка спрсколигашког каравана. Како су обе екипе поражене на гостовањима "мртва трка" за шампиона се наставља.

МЛАДЕНОВАЦ - КОВАЧЕВАЦ 2 : 0 (0 : О) − Пред 200 навијача обе екипе су ушле у дуел видно ослабљене јер су играле без већине стартера. Гости су први припретили преко Антонијевића који је у 13. минуту после продора шутирао поред стативе. Ковачевац наставља са офанзивним стилом игре и у 20. минуту Јанићијевић шутира са 25 метара и погађа пречку Младеновчана. Домаћи узвраћају преко Гетоша који из близине погађа стативу. ОФК Младеновац тек у наставку стиже до вођства, на пас Стеванчевића лопту прима Благојевић и у 51. минуту постиже погодак. У финишу меча Ковачевац је могао да стигне до изједначења али голман Јанковић успева да одбрани шут Ивковића. Коначана резултат суботњег меча поставља Шевић у 83. минуту.

БАСК - ШУМАДИЈА 1 : 0 (0 : 0) − Играчи нашег трећег и најуспешнијег представника у Српској лиги, Шумадије из Јагњила, нису успели да се врате непоражени из Железника. Упркос доброј дефанзивној игри Јагњилци су и са десеторицом играча (од 52. минута, искључен Јованчић) одолевали нападима домаћих све до 88. минута када је у гужви пред голом најприсебнији био Стојановић. Оштре речи на суђење главног арбитра у овом сусрету упутио је преседник Шумадија, Бојан Кузмановић који је изјавио да је Шумадија доживела класичну крађу у режији судије Милета Дивјака.

РЕЗУЛТАТИ 19. КОЛА СРПСКЕ ЛИГЕ БЕОГРАД 09/10.

Дорћол - Срем (1:1)
Синђелић - Сопот (1:0)
Вождовац - Железничар (1:0)
Графичар - Палилулац (0:0)
БАСК - Шумадија (1:0)
Ресник - Београд (0:1)
Хајдук - Раднички (3:2)
Младеновац - Ковачевац (2:0)