logo

Спорт

Антић први у Аустрији

Такмичар Карате клуба "Младеновац", Марко Антић у дресу репрезентације Србије освојио је прво место на Премијер лиги у Салзбургу.

Антић се такмичио у категорији до 60 кг и у конкуренцији од педесет бораца освојио прво место убедљивим победама над противницма из Хонг Конга (4:1), Швајцарске (7:1), Холандије и Малезије. У финалу су се сусрели стари знанци Марко Антић и Емил Павлов из Македоније, епилог финалног меча - ефектни јоко гери 2:0 за Марка и леви дјаку зуки у контри за коначних 3:0.

Како саопштавају из Карате клуба "Младеновац", на Првенству Београда за полетарце, пионире и наде, (учествовало 42 клуба), такмичари овог клуба освојили су прво место у укупном пласману клубова, односно прво место у катама и треће у борбама. Освојено је 45 медаља и то 20 златних, 11 сребрних и 14 бронзаних.