Сутра почиње позоришни фестивал
Традиционални позоришни фестивал Младеновца " Театар у једном дејству " који се ове године одржава под слоганом "Неподношљива лакоћа транзиције" одржаће се од 6. до 12. октобра. Поред такмичарског дела у којем ће бити одиграно шест представа, новина овогодишњег фестивала је и богат репертоар дечијих представа, као и програм "Театротека", видео пројекције најпопуларнијих и најизвођенијих позоришних представа.
Фестивал се одиграва под покровитељством Градске општине Младеновац и у организацији Центра за културу. Овогодишњем жирију који ће одабрати победничку изведбу председаваће Владимир Стаменковић, уз чланове Љиљану Драгутиновић и Милорада Ђокића.
Селектор и уметнички директор фестивала је Жељко Хубач, док се у Савету фестивала налазе Димитрије Јовановић, председник, Горан Јефтић, Душан Стојковић, Милан Митрашиновић, Иван Икић, Магдалена Перенчевић и Ненад Љубеновић.
ПРОГРАМ ФЕСТИВАЛА
СРЕДА 6. ОКТОБАР
од 17 часова – Драгослав Михајловић – Кад су цветале тикве – режија Вида Огњеновић (Театротека – свечана сали општине Младеновац, видео пројекција)
од 19 часова – изложба Музеја позоришне уметности – Меша Селимовић – галерија Фоаје
у 20 часова – Ивор Мартинић – Драма о Мирјани и овима око ње – режија Ива Милошевић – Југословенско драмско позориште, Београд
ЧЕТВРТАК 7. ОКТОБАР
у 11 часова – отварање изложбе дечијих радова – хол општине
у 12 и 13.30 часова – Живомир Стојановић Жорж – Цар Влаја и аждаја – режија Зоран Карајић – Шабачко позориште, Шабац
од 17 часова – Душан Ковачевић – Балкански шпијун – редитељ Душан Јовановић (Театротека)
у 20 часова – Д. Хармс, А. И. Введенски, Н. А. Заболоцки, М. Павлова, М. М. Зошченко, В. В. Мајаковски, О. Богајев – Догађај у стану бр. 2 – аутор и редитељ Никита Миливојевић – Шабачко позориште, Шабац
ПЕТАК 7. ОКТОБАР
у 12 часова – текст и режија Саша Б. Латиновић – Црно јагње – Пулс театар, Лазаревац
у 17 часова – Александар Поповић – Бела кафа – режија Бранко Плеша (Театротека)
у 20 часова – Бранко Димитријевић, Борис Лијешевић – Чекаоница – режија Борис Лијешевећ – Атеље 212, Београд
СУБОТА 8. ОКТОБАР
у 12 часова – Ивана Димић – Змајовини пангалози – режија Бобан Скерлић – Позориште "Бошко Буха", Београд, дечија сцена
у 19 часова – ауторски пројекат Јована Царана – Гускалица – луткарска сцена Народног позоришта "Тоша Јовановић", Зрењанин
НЕДЕЉА 9. ОКТОБАР
у 20 часова – Ђорђе Милосављевић – Игра у тами – режија Југ Радивојевић – Позориште "Бошко Буха", Вечерња сцена, Београд
ПОНЕДЕЉАК 10. ОКТОБАР
у 17 часова – Душан Ковачевић – Професионалац – режија Душан Ковачевић (Театротека)
у 20 часова – Бранислав Нушић – Покојник – режија Егон Савин – Народно позориште, Београд
УТОРАК 11. ОКТОБАР
у 14 часова – Моцарт – режија Зоран Лозанчић – Крушевачко позориште, Крушевац
у 17 часова – Радослав Павловић – Мала – режија Владимир Лазић (Театротека)
у 20 часова – Марин Држић – Дундо Мароје – режија Кокан Младеновић, Крушевачко позориште, Крушевац
- Datum kreiranja: .